+420 722 007 601 +420 739 035 401

Zabýváme se převážně prodejem bílinského uhlí. Bílinské nízkosirnaté uhlí plní požadavky stanovené vyhláškou  MŽP č. 415/2012 Sb. na kvalitu tuhých paliv dodávaných pro spalování v malých a středních energetických zdrojích. Předpokládaná těžba na Dolech Bílina je až do roku 2055. V České republice je tuzemské hnědé uhlí stále velmi významným a strategickým zdrojem pro výrobu tepelné a elektrické energie, a proto je jednou ze záruk efektivity a nezávislosti této oblasti. Bílinské tříděné uhlí, je určeno zejména pro lokální zdroje tepla a je těženo pouze na Dolech Bílina a dále zpracováváno v Ledvické úpravně. Mezi rozhodující jakostní parametry, které odlišují Bílinské uhlí od ostatních producentů hnědého uhlí, patří výhřevnost, nízký obsah síry a popela.                                                                                                                                   

Tříděné uhlí se dodává ve třech variantách: kostka, ořech 1 a ořech 2. Dodávky jsou realizovány prostřednictvím uhelných skladů.

 

Katalog_2024.pdf (sd-bilinskeuhli.cz)

http://www.sdas.cz/images/358681750_instrukce_k_nakladani_s_uhlim.pdf

Severočeské doly a.s. (sdas.cz)

Označení uhelných produktů

Severočeské doly a.s. dbají na to, aby na prodejně či prodejním místě byl zřetelně označen druh uhlí a nedocházelo k záměně Bílinského uhlí s ostatními uhelnými produkty, tím k poškození dobrého obchodního jména společnosti Severočeské doly a.s. a následně uživatele, tj. konečného zákazníka.

Druhy tříděného uhlí:

kostka orech orech2

Zrnitost jednotlivých druhů:

  • kostka 40 – 100 mm
  • ořech1 20 – 40 mm
  • ořech2 10 – 25 mm

Jedná se o uhlí shodných jakostních parametrů (vyrábí se v  úpravárenském procesu z jedné vsázky uhlí) s procesem třídění na potřebnou zrnitost. Třídění postupně probíhá na sítech od nejvyšší do nejmenší zrnitosti.